توانبخشی و نگهداری،بیماران اعصاب و روان،نگهداری بیماران مزمن،مراقبت شبانه روزی،آسایشگاه اعصاب و روان،مرکز نگهداری شبانه روزی،آسایشگاه روان،آسایشگاه،مرکز توانبخشی
i r a n d o k h t
آسایشگاه اعصاب و روان ایران دخت
مرکز درمان، توانبخشی و مراقبت شبانه روزی بیماران مزمن روان (ویژه بانوان)
اخبار
کجا بریم
 • اختلال کاهش توجه و فرط فعالیت (ADHD)

  شمار زیادی از مردم ممکن است دچار مشکلات در تمرکز فکری و دقت باشند و گهگاه خود را بیقرار احساس کنند. اگر شما دچار تنوع عملکرد عصبی به نام اختلال کاهش توجه و فرط فعالیت (ADHD) باشید، این تشوش مدام دوام خواهد آورد و بر زنده گی روزمره تاثیر زیاد خواهد گذاشت. این اختلال ممکن است باعث شود که شخص مصاب در برآمدن از عهده کار ها بطور مثال مکتب و کار دچار مشکلات گردد.
 • اختلال سلوک در نوجوانان و کودکان و شناخت نشانه های هشدار

  اختلال سلوک در کودکان چیزی بیشتر از بدرفتاری و شیطنت است. این اختلال نوعی بیماری سلامت روان است که با الگویی از تجاوز به هنجارهای اجتماعی و حقوق دیگران مشخص می شود.

 • اسکیزوفرنیا و اختلالات شدید روانی

  اسكيزوفرنيا بيماري شايعي است كه 1% مردم جهان در طول عمر به آن مبتلا ميشوند، و در حال حاضر 0.5%  جامعه به اين بيماري مبتلا هستند. در صورتي كه جمعيت ايران ۷۰ ميليون نفر باشد، حدود 350،000 نفر به اين بيماري مبتلا ميباشند.

 • سازمان جهانی بهداشت: هر ۴۰ ثانیه یک نفر خودکشی می‌کند

  دهم سپتامبر روز پیشگیری از خودکشی است. سازمان جهانی بهداشت و سلامت می‌گوید سالانه ۸۰۰ هزار نفر در دنیا دست به خودکشی می‌زنند اما در بسیاری از کشورها جای اقدام‌های پیشگیرانه خالی است. خودکشی در ایران نرخ صعودی دارد
 • بیماری جسمی و بهداشت روان

  بسیاری از ما در دوره ای از زندگی دچار یک بیماری شدید جسمی می شویم. هم بیماری و هم درمان آن می تواند طرز فکر و احساس ما را تحت تأثیر قرار دهد. این راهنما، هم برای کسانی است که بیماری شدید جسمی دارند و هم برای دوستان و وابستگان آن هاست که موارد ذیل را توضیح می دهد.
 • بعضی از بیماریهای مشابه بیماری وسواسی جبری

  بعضی از بيماريهاي مشابه بيماري وسواسي جبري
 • بیماری وسواسی جبری

  اين جزوه براي هر فرد مبتلا افكار وسواسي يا اعمال جبري، خانواده و دوستان فرد مبتلا و ديگراني كه مي خواهند بيشتر در مورد اين بيماري بدانند تهيه شده است.
 • قرصی که ابتلای به امراض قلبی را کاهش می‌دهد

  استفاده روزانه از قرص چند منظوره می‌تواند ابتلای به امراض قلبی را کاهش دهد.

   

  تحقیقات انجام شده در ایران و بریتانیا نشان داده که ترکیبی از قرص حاوی چهار ماده می‌تواند ‌موارد حمله قلبی را تا یکسوم کاهش دهد.
 • ما خوش‌طینت به دنیا می‌آییم یا بدذات و خبیث؟

  حس اخلاقی در انسان ذاتی است یا آن را در جامعه یاد می‌گیرد؟ اینکه انسان خوش طینت و نیک نهاد یا خبیث و بدذات به دنیا می‌آید قرن‌ها موضوع بحث فلاسفه بوده است.
 • مشکل خواب

  اين مقاله  براي كساني است كه خود يا اطرافيانشان مشكل بد خوابي دارند. اين جزوه  به حل مشكل شايع بد خوابي و نيز بعضي از مشكلات  غير معمول ديگري كه ممكن است افراد داشته باشند كمك مي كند.در اين جزوه   نكات ساده اي   براي بهتر خوابيدن و همچنين راهنمايي هاي براي كساني كه مي خواهند كمك هاي كارشناسي دريافت دارند وجود دارند.

 • افسردگی

   اين مقاله برای تمامی كسانی كه تحت ‌تاثير احساسات ناشی از افسردگی می ‌باشند، توصیه می ‌گردد. در ضمن، اميدواریم اين بروشور برای دوستان و خويشاوندان كسانی كه ازافسردگی  رنج می برند، نيز مفيد واقع گردد.
 • اختلال استرسی پس از حادثه یا ptsd

  در زندگي روزمره ، هركسي ممكن است با حوادث طاقت فرسا ، ترسناك ، و خارج از كنترل روبرو شود.ما ممكن است دچار حادثه رانندگي شويم , قرباني  يك تجاوز باشيم , يا شاهد يك حادثه دردناك باشيم .
 • افسردگی در مردان Men and depression

   این مقاله برای مردانی که احساس افسردگی می کنند و همچنین افرادی که همسر٬ برادر٬ پدر و یا دوستان ذکورشان مبتلا به افسردگی هستند مفید است .
 • " رفتار درمانی شناختی" یا CBT چیست ؟

  ا ین یک روش درمانی از طریق صحبت کردن با بیمار است:

   

  در مرحله اول روان درمانگر تلاش در دریافت طرز تفکر بیمار نسبت به خود، اطراف و دیگران دارد
 • اضطراب چیست؟

   اضطراب و فوبیا ( ترسهای مرضی) از هر ده نفر یک نفر را در برهه ای از زندگیشان تحت تاثیر قرار می دهد. اضطراب یک حس طبیعی آدمی از ترس است که همه ما وقتی با شرایط سخت و تهدید کننده ای روبه رو می شویم آنرا تجربه می کنیم .
صفحه 1 از 5 < 1 2 3 4 5 >